Susține One World Romania

Cum poţi să susţii dezvoltarea programului One World la şcoală mai bine, altfel decât devenind parte din comunitatea noastră? Fie că eşti profesor sau elev, navighează în voie pe site-ul nostru şi află ce posibilităţi de a te implica avem la dispoziţie.

Campania 2%

2% este una dintre modalităţile prin care poţi sprijini proiectele în care crezi. 2% nu este o donaţie, ci un procent din impozitul pe venit pe care îl poţi redirecţiona către o entitate non-profit. 2% poate face un proiect să meargă înainte, atunci când nu mai există niciun alt fel de sprijin.

Pași pentru a direcționa 2% către One World la Școală:

1. Trebuie să completezi cererea 230 sau 200, în funcție de venituri.
Descarcă cererea 230 – dacă ai realizat în anul anterior doar venituri pe carte de muncă (din salariu).
Descarcă cererea 200 – dacă ai realizat în anul anterior venituri din mai multe surse – carte de muncă, contract colaborare, contract de drepturi de autor etc.

2. Îl trimiți la Administrația Financiară de care aparții: prin poștă, cu scrisoare recomandată, sau îl depui direct la registratura administrației financiare.